Spojte se s námi

Postel, základ odpočinku

Interiér

Postel, základ odpočinku

Komfort především

Snad každý si chce po tvrdé práci pořádně odpočinout ve svém domácím pelíšku, uvolnit svoji nervovou soustavu a dopřát pohodlí svému tělu. Máme mnoho řešení, jakými tento relax naplnit . Jedním z nich jsou kvalitní a pohodlné postele, základ příjemného spánku a odreagování.

Typy postelí

Jelikož člověk je velmi vynalézavá a díky tomu i vybíravá bytost, vznikla nám celá řada druhů postelí:

• Jednolůžkové postele patří k nejrozšířenějším typům postelí nejen v domácnostech. Dnes už se většinou vyrábějí s výškově nastavitelnou polohou.
• Manželské postele jsou velkoplošné postele (letiště), někdy mohou být sestavené ze dvou jednolůžkových postelí.
• Rozkládací postele mohou být jak jednolůžkové, tak i manželské. Jejich hlavní výhodou je, že uvnitř postele je zabudované další jedno nebo dvoulůžko, které lze z primární postele vysunout. Hlavní funkcí tohoto typu je, že zabírá stejně místa jako manželské či jednolůžkové postele a v případě potřeby vytvořit klidně i třílůžko.
• Masivní postele jsou druh pro opravdové pohodáře a osoby, které ocení nadstandardní komfort. Jsou to robustní postele, nejčastěji vyráběny ze silného dřeva, z bučiny nebo dubu.
Tomuto pohodlnému výběru našeho domácího pelechu odpovídá také vyšší cena.

Materiál

K nejlevnějším variantám patří postele s dřevotřísek jehličnatých stromů, které jsou polepené lamino deskami.
K měkčím, pružnějším, ale zároveň lehce poničitelným patří postele z borovice nebo smrku. Takto se vyrábějí také masivní postele v levnějších variantách, v těch dražších je to zejména v přítomnosti tvrdšího, kvalitnějšího dřeva, již zmíněného buku či dubu. Vyrábí se i kovové konstrukce samotných postelí, které nejsou žádnou výjimkou a kupuje se jich hodně.

Doplňky

K vaší posteli si také můžete dokoupit různá příslušenství, jako jsou například boční desky, štíty, noční stolky, polštáře, peřiny, prostěradla, lampičky nebo špalíky pro vyvýšení postele. Není problém zakoupit postele s integrovanou zásuvkou. Lze dokoupit i širokou škálu matrací, které teprve dělají z postele to pravé pokocháníčko.

Číst více
Mohlo by vás zajímat...

Více v Interiér

Trendy

Reklamy MVP Ad
Rucni-naradi.cz
Aku šroubovák je ideálním nářadím do dílny i domácnosti. Vybírejte na rucni-naradi.cz

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Nahoru