Spojte se s námi

Jablečný ocet: Lék, který má každá dobrá hospodyně

Potraviny & Recepty

Jablečný ocet: Lék, který má každá dobrá hospodyně

Když nás začne bolet v krku, máme horečky bolesti a hlavy, sáhneme po osvědčených preparátech z lékárny. Víte, že takový malý všelék máte možná doma v kuchyni a nemusíte vůbec sedat do auta? Je to jablečný ocet. Obsahuje vitamin C, spoustu enzymů a ještě více důležitých minerálních látek, jako draslík, vápník, železo a sodík.

Jablečný ocet si můžete koupit snad v každém obchodě, ale pokud chcete být opravdu přesvědčeni o jeho kvalitě, není lepší si ho vyrobit doma?

Co k tomu budeme potřebovat

– 1 kg jablek
– 150 g cukru
– 2 l vody

Omytá jablka zbavíme jenom stopek a nastrouháme je celá (i s jadřincem). Nastrouhanými jablky naplníme velkou sklenici, poté je zasypeme cukrem a zalijeme vodou. Důležité je, abychom nádobu nechali na světle a hrdlo bylo přikryté něčím prodyšným (napr. plátýnko). Pak už se na jablíčka jen dvakrát denně budeme chodít dívat a přitom je zamícháme. Po deseti nebo jedenácti dnech slijeme šťávu, opět přikryjeme plátýnkem a necháme už jen 4-6 týdnů v klidů odstát. V této fázi se na hladině utvoří povlak, který se nesmí porušit. Poté vše slijeme přes plátno do menších lahví a uložíme v chladu. Pokud někdo chce uchovat ocet déle, je možné jej sterilovat, ale ne při vyšší teplotě než 75 °C, a to zhruba 15 – 20 minut.

Ve finále tento ocet nemusíte používat jen v kuchyni na dochucení salátů, ale využijete ho i pro tělo. Příznivě působí třeba na křečové žíly, můžete ho přidávat do koupelí. Také pomáhá k celkové detoxikaci organismu. A pokud stále hledáte způsob jak zůstat zdraví, zkuste každé ráno vypít skleničku teplejší vody s dvěma lžícemi octa.

Foto: Pinterest.com

Číst více
Mohlo by vás zajímat...
Klikněte pro komentář

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více v Potraviny & Recepty

Trendy

Reklamy MVP Ad
Rucni-naradi.cz
Aku šroubovák je ideálním nářadím do dílny i domácnosti. Vybírejte na rucni-naradi.cz

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Nahoru